Utorak, 15.09.2015. 10:52

Zahvalni i ponosni, OŠ Jurja Dobrile - Rovinj

Učenici naše škole su od prošlog rujna polako ali marljivo prikupljali svoje male i velike priloge kako bismo još jednom (treći put za redom) omogućili školarinu za naše kumče Brayana Adriana Tapiu Changa iz Ekvadora. Sretni smo što smo i ovog puta uspjeli prikupiti 900 kn koliko iznosi jednogodišnja školarina i prehrana za siromašnu djecu u toj Latinoameričkoj zemlji. Brigu o njemu i mnogim drugima vode volonteri udruge Zdenac među kojima je 6 mjeseci boravila i naša Adrijana Lupić sa Raba koja je imala prigodu boraviti u Adrianovom selu i upoznati ga!!

Svijet je ponekad doista mali, a male stvari mogu postati doista velike...

Dragi naši učenici, hvala vam za svaku kunu i lipu koju ste izdvojili! Bez vas ovo ne bismo uspjeli, ili barem ne bi bilo tako lijepo i veliko...

PS: I ne zaboravimo; Brayana čeka i 4. razred :-)

Vjeroučitelji: Slavko i Manda

Više informacija

 • Nadnaslov: Zdenac znanja, Ekvador
Projekt Misionar Milosrđa

BIBLIJSKA RAZMATRANJA

 • 25. nedjelja kroz godinu
  Mi smo „sinovi svjetlosti.“ Isus neće da nas, po svojoj domišljatosti u zlu preteknu „sinovi ovoga svijeta.“ Isus nas potiče da planiramo budućnosti kod Boga – u Kraljevstvu Božjem. Odlučnost za Kraljevstvo Božje zahtijeva: volju, trud, vrijeme, plan, energiju i jednom riječju sve naše moći. A znamo da o našem sadašnjem životu ovisi kako će nam izgledati život vječni.
  u Godina C

DUHOVNE PRIČE

 • Vodonošina priča
  Vodonošina priča

  Vodonoša je imao dva velika keramička vrča. Nosio ih je na ramenima okačene na krajevima dugog štapa. Jedan vrč je imao pukotinu, dok je drugi bio čitav i uvijek je uspijevao prenijeti istu količinu vode...

  u Duhovne priče

SVJEDOČANSTVA IZ MISIJA

 • Ritmo Cubano 2

  U Marianau smo imali sastanke s volonterima, napravili evaluaciju dosadašnjih aktivnosti i okvirni plan rada za naredno razdoblje. Bilo nam je drago vidjeti ustrajnost volontera unatoč početnim nesigurnostima i objektivnim poteškoćama...

  Više informacija
  • Nadnaslov Zdenac na Kubi
  u Svjedočanstva iz misija

{lang hr}Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje kolačiće (cookies). Nastavkom pregledavanja stranice slažete se sa korištenjem kolačića.{/lang}{lang en}This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.{/lang}{lang es}Este sitio utiliza cookies. Al continuar navegar por el sitio, usted acepta el uso de cookies.{/lang}